Teleskop Levenhuk New Skyline PLUS 90/900 EQ2
Refraktor achromatyczny. Średnica soczewki: 90 mm. Ogniskowa: 900 mm
| ID produktu | 86212 |
| Marka | Levenhuk, Inc., USA |
| Gwarancja | bezterminowa |
| EAN | 5905555027050 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 115x45x25 cm |
| Masa przesyłki | 14.9 kg |
Levenhuk New Skyline PLUS 90/900 EQ2 to długoogniskowy refraktor achromatyczny z montażem paralaktycznym. Służy do odkrywania naszego kosmicznego sąsiedztwa, a także obiektów głębokiego nieba. Umożliwia szczegółową obserwację nierównej powierzchni Księżyca, śledzenie pierścieni Saturna i księżyców Jowisza, a także obserwację każdego obiektu z katalogu Messier. Teleskop jest doskonałym wyborem dla każdego, kto interesuje się astronomią, ponadto świetnie sprawdza się w astrofotografii, ponieważ można do niego dołączyć lustrzankę cyfrową (wymagany jest pierścień adaptera).
Wysokiej jakości układy optyczne
Układ optyczny z pełną powłoką wielowarstwową zapewnia jasny obraz o minimalnych aberracjach chromatycznych, co oznacza, że drobne szczegóły są łatwiejsze do wychwycenia. Dwa okulary, 10 mm i 25 mm, umożliwiają przełączanie między różnymi powiększeniami w zależności od obserwowanego obiektu. Lustro diagonalne zwiększa komfort obserwacji obiektów znajdujących się wysoko na niebie.
Zaawansowany montaż EQ2
Solidny montaż paralaktyczny EQ2 ma większą wytrzymałość i odporność na drgania. Kompensuje on ruch obrotowy Ziemi i umożliwia płynne i dokładne śledzenie poruszających się obiektów niebieskich, utrzymując je w polu widzenia nawet przy dużym powiększeniu. W celu zwiększenia wygody można dodać opcjonalny napęd montażu (sprzedawany oddzielnie).
Rozszerzone możliwości
Teleskop może być używany do astrofotografii, ponieważ wyciąg wyposażono w gwint T do mocowania sprzętu fotograficznego. Wytrzymały aluminiowy statyw ma regulowaną wysokość w zakresie od 710 mm do 1230 mm, co zwiększa komfort obserwacji dla całej rodziny. Przestronna półka narzędziowa pozwala na trzymanie filtrów i okularów w zasięgu ręki. Teleskop jest wykonany z wysokiej jakości materiałów i będzie dobrze służył przez wiele lat.
Najważniejsze cechy:
- Zaawansowany refraktor o dużej aperturze na montażu paralaktycznym; doskonały wybór do obserwacji planet, Księżyca, mgławic i gromad gwiazd
- Achromatyczny obiektyw redukuje kolorowe obwódki i poprawia ostrość obrazu
- Układ optyczny z pełną powłoką wielowarstwową skutecznie zbiera światło, umożliwiając obserwację słabo widocznych obiektów
- Gwint T do mocowania lustrzanki cyfrowej
- Odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych obserwatorów; jest dostarczany w pudełku prezentowym
Zawartość zestawu:
- Tubus teleskopu
- Okular SUPER 10 mm, 1,25"
- Okular SUPER 25 mm, 1,25"
- Lustro diagonalne 90°, 1,25"
- Szukacz optyczny 6x30
- Montaż paralaktyczny EQ2
- Aluminiowy statyw
- Półka narzędziowa
- Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
| ID produktu | 86212 |
| Marka | Levenhuk, Inc., USA |
| Gwarancja | bezterminowa |
| EAN | 5905555027050 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 115x45x25 cm |
| Masa przesyłki | 14.9 kg |
| Konstrukcja optyczna | refraktor |
| Budowa optyczna | achromatyczna |
| Materiał układu optycznego | szkło optyczne |
| Powłoka układu optycznego | pełną wielowarstwowa |
| Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm | 90 |
| Apertura, mm | 90 |
| Ogniskowa, mm | 900 |
| Maksymalne powiększenie, x | 180 |
| Liczba przysłony | f/10 |
| Próg rozdzielczości w sekundach kątowych | 1.55 |
| Ograniczenie wielkości gwiazdowej | 12.5 |
| Okulary | SUPER 10 mm (90 razy), SUPER 25 mm (36 razy) |
| Średnica tubusu okularu, cale | 1,25 |
| Szukacz | optyczna, 6x30 |
| Tubus ogniskujący | 1,25" |
| Statyw | aluminiowy |
| Wysokość statywu (regulowana), mm | 710–1230 |
| Tacka na akcesoria | ✓ |
| Sterowanie teleskopem | ręczna |
| Montaż | paralaktyczny, EQ2 |
| Pokrętła mikroruchów | wzdłuż obu osi |
| Materiał montażu | aluminiowy |
| Dodatkowe cechy | standardowy gwint T (M42) do montażu lustrzanki |
| Wymiary tuby, mm | 90x90x920 |
| Masa tuby, kg | 2.2 |
| Poziom zaawansowania | dla początkujących |
| Poziom trudności składania i montażu | łatwe |
| Obserwowane obiekty | planety Układu Słonecznego, obiekty naziemne |
| Zaawansowany zestaw | ✓ |
i pliki do pobrania