Teleskop Levenhuk New Skyline PLUS 90/900 AZ3
Refraktor achromatyczny. Średnica soczewki: 90 mm. Ogniskowa: 900 mm
| ID produktu | 86208 |
| Marka | Levenhuk, Inc., USA |
| Gwarancja | bezterminowa |
| EAN | 5905555027012 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 104x45x25 cm |
| Masa przesyłki | 11.2 kg |
Levenhuk New Skyline PLUS 90/900 AZ3 to refraktor achromatyczny przeznaczony przede wszystkim do obserwacji naszego Układu Słonecznego, choć otwiera również drzwi do wielu obiektów głębokiego nieba. Za pomocą tego teleskopu można obserwować fazy Merkurego, badać kratery księżycowe, dostrzec Przerwę Cassiniego w pierścieniach Saturna i śledzić księżyce krążące wokół Jowisza. Umożliwia również obserwację gwiazd podwójnych, dziesiątek mgławic i wszystkich obiektów z katalogu Messier. Dzięki solidnej wydajności optycznej i kompleksowemu zestawowi akcesoriów, teleskop zachwyci nawet doświadczonych astronomów.
Zaawansowany układ optyczny
Soczewka obiektywowa 90 mm z pełną powłoką wielowarstwową generuje jasny obraz o wysokim kontraście, nawet podczas obserwacji słabo widocznych obiektów. Dzięki ogniskowej 900 mm można zwiększyć powiększenie bez utraty czystości obrazu. Teleskop jest dostarczany z okularami 10 mm i 25 mm o powiększeniach odpowiednio 90 i 36 razy. Pryzmat odwracający zapewnia prawidłowo zorientowany obraz, dzięki czemu można również prowadzić obserwacje obiektów naziemnych. Działa on tak samo jak luneta, a wszystkie obiekty są widoczne w rzeczywistym położeniu i bez lustrzanego odbicia. Szukacz optyczny 6x30 o szerokim polu widzenia ułatwia szybką lokalizację celów.
Montaż elewacyjno-azymutalny AZ3
Teleskop ma montaż elewacyjno-azymutalny AZ3, który jest wyposażony w elastyczne pokrętła mikroruchów. Umożliwiają one płynne przesuwanie wzdłuż obu osi podczas śledzenia obiektów poruszających się po niebie. Montaż ma dużą wytrzymałość i bezpiecznie utrzymuje teleskop w miejscu po znalezieniu celu.
Nie tylko obserwacja
Teleskop doskonale nadaje się również do astrofotografii na poziomie podstawowym. Wyciąg zawiera gwint T do mocowania lustrzanki cyfrowej. Wytrzymały aluminiowy statyw ogranicza wibracje do minimum, a półka narzędziowa mieści wszystkie niezbędne akcesoria w zasięgu ręki. Nogi mają regulację wysokości w zakresie od 710 mm do 1210 mm, co ułatwia dostosowanie teleskopu do wzrostu obserwatora lub terenu.
Najważniejsze cechy:
- Zaawansowany układ optyczny z soczewką obiektywową z wielowarstwową powłoką o aperturze 90 mm i ogniskowej 900 mm zapewnia wspaniałe widoki pobliskich planet i odległych galaktyk
- Płynny montaż elewacyjno-azymutalny AZ3 z pokrętłami mikroruchów ułatwia śledzenie obiektów
- Pryzmat odwracający odpowiada za obraz o prawidłowej orientacji, dzięki czemu można używać teleskopu również do obserwacji naziemnych
- Gwint T umożliwia dołączenie lustrzanki cyfrowej i spróbowanie sił w astrofotografii (z dodatkowymi akcesoriami)
Zawartość zestawu:
- Tubus teleskopu
- Okular SUPER 10 mm, 1,25"
- Okular SUPER 25 mm, 1,25"
- Pryzmat odwracający
- Szukacz optyczny 6x30
- Montaż elewacyjno-azymutalny (AZ3)
- Aluminiowy statyw
- Półka narzędziowa
- Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
| ID produktu | 86208 |
| Marka | Levenhuk, Inc., USA |
| Gwarancja | bezterminowa |
| EAN | 5905555027012 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 104x45x25 cm |
| Masa przesyłki | 11.2 kg |
| Konstrukcja optyczna | refraktor |
| Budowa optyczna | achromatyczna |
| Powłoka układu optycznego | pełną wielowarstwowa |
| Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm | 90 |
| Ogniskowa, mm | 900 |
| Maksymalne powiększenie, x | 180 |
| Liczba przysłony | f/10 |
| Ograniczenie wielkości gwiazdowej | 12.9 |
| Okulary | SUPER 10 mm (90 razy), SUPER 25 mm (36 razy) |
| Średnica tubusu okularu, cale | 1,25 |
| Szukacz | optyczna, 6x30 |
| Tubus ogniskujący | z listwą zębatą |
| Statyw | aluminiowy |
| Tacka na akcesoria | ✓ |
| Sterowanie teleskopem | ręczna |
| Montaż | elewacyjno-azymutalny, AZ3 |
| Dodatkowe cechy | standardowy gwint T (M42) do montażu lustrzanki |
| Materiał tubusu | aluminiowy |
| Masa tuby, kg | 2.49 |
| Poziom zaawansowania | dla początkujących |
| Poziom trudności składania i montażu | łatwe |
| Obserwowane obiekty | planety Układu Słonecznego, obiekty naziemne |
| Zaawansowany zestaw | ✓ |
i pliki do pobrania