Teleskop Levenhuk New Skyline BASE МАК 70/1000 AZ-M
Teleskop Maksutowa-Cassegraina. Średnica soczewki: 70 mm. Ogniskowa: 1000 mm
| ID produktu | 86252 |
| Marka | Levenhuk, Inc., USA |
| Gwarancja | bezterminowa |
| EAN | 5905555027197 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 64x32x25 cm |
| Masa przesyłki | 5.8 kg |
Niewielki model Levenhuk New Skyline BASE MAK 70/1000 AZ-M to idealny wybór dla początkujących astronomów. Jest łatwy w obsłudze, zestaw zawiera wszystko, co niezbędne, by rozpocząć obserwację, ponadto pozwala dostrzec pobliskie obiekty: Księżyc, pierścienie Saturna, księżyce Jowisza, fazy Wenus i nie tylko. Satelitę Ziemi można oglądać w zachwycających szczegółach: Zobaczysz kratery (o średnicy ponad 8 km), rozległe łańcuchy górskie, morza i bruzdy wzdłuż linii terminatora. Teleskop jest dostosowany do obserwacji planet, ale w dobrych warunkach przy idealnie ciemnym niebie można dostrzec również dziesiątki jasnych gromad gwiazd, takich jak Plejady, Gromada Pszczółki, które wyraźnie odznaczają się na ciemnym tle nieba.
Teleskop Levenhuk New Skyline BASE MAK 70/1000 AZ-M jest wyposażony w soczewki ze szkła optycznego z dwoma specjalnymi powłokami zapewniającymi najwyższą jakość obrazu. Pierwsza to powłoka aluminiowa, która zwiększa współczynnik odbicia i chroni układ optyczny. Druga to szerokopasmowa powłoka przeciwodblaskowa, która zwiększa kontrast i eliminuje odbicia światła rozproszonego. W efekcie uzyskujemy wyraźne obrazy o dużym kontraście, w doskonałym powiększeniu i rozdzielczości.
Kluczową cechą jest montaż elewacyjno-azymutalny, który ma dużą, ergonomiczną rączkę umieszczoną po prawej stronie obserwatora. Rączka znacznie ułatwia ustawianie teleskopu, a poręczna blokada na górze pozwala zablokować teleskop w miejscu jednym prostym ruchem. Montaż umożliwia również klasyczną regulację precyzyjną za pomocą dwóch pokręteł mikroruchów.
Jest on osadzony na wytrzymałym aluminiowym statywie o zakresie wysokości od 57,5 cm do 141,5 cm. Praktyczna tacka na akcesoria mocowana do nóg statywu mieści wszystkie akcesoria w zasięgu ręki. Teleskop jest dostępny razem z podstawowymi akcesoriami: szukaczem optycznym 5x24, okularami 10 mm i 20 mm, lustrem diagonalnym 90° i przystawką do smartfonu. Zestaw zawiera również wytrzymałe torby do przenoszenia tubusu i statywu, które chronią elementy podczas transportu. Tubus jest mocowany za pomocą szyny dovetail typu Vixen.
Najważniejsze cechy:
- Niewielki, przenośny teleskop, idealny do obserwacji na balkonie i do podróży
- Układ optyczny z podwójną powłoką (aluminiową i szerokopasmowa przeciwodblaskową) poprawia kontrast i zapewnia szczegółowy obraz przy minimalnym świetle rozproszonym
- Montaż elewacyjno-azymutalny z ergonomiczną rączką do intuicyjnego sterowania ręcznego
- Statyw aluminiowy z tacką na akcesoria – niezbędne akcesoria są zawsze w zasięgu ręki
- Pełny zestaw podstawowych akcesoriów umożliwiający szybkie rozpoczęcie obserwacji
- Dwie torby do przenoszenia chroniące tubus i statyw podczas transportu i przechowywania
Zawartość zestawu:
- Tubus teleskopu
- Montaż elewacyjno-azymutalny
- Szukacz optyczny 5x24
- Lustro diagonalne 90°, 1,25"
- Okular PHOTO 10 mm, 1,25"
- Okular PHOTO 20 mm, 1,25"
- Aluminiowy statyw
- Tacka na akcesoria
- Szyna dovetail typu Vixen
- Przystawka do smartfonu
- Torba do przenoszenia tubusu
- Torba do przenoszenia statywu
- Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
| ID produktu | 86252 |
| Marka | Levenhuk, Inc., USA |
| Gwarancja | bezterminowa |
| EAN | 5905555027197 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 64x32x25 cm |
| Masa przesyłki | 5.8 kg |
| Konstrukcja optyczna | katadioptryczny |
| Budowa optyczna | teleskop Maksutowa-Cassegraina |
| Materiał układu optycznego | szkło optyczne |
| Powłoka układu optycznego | aluminiowy, powłoka przeciwodblaskowa z filtrem szerokopasmowym |
| Apertura, mm | 70 |
| Kształt soczewki (zwierciadła) | sferyczna |
| Ogniskowa, mm | 1000 |
| Maksymalne powiększenie, x | 140 |
| Liczba przysłony | f/14.3 |
| Próg rozdzielczości w sekundach kątowych | 1.7 |
| Ograniczenie wielkości gwiazdowej | 11 |
| Okulary | PHOTO 10 mm (100x), PHOTO 20 mm (50x) |
| Średnica tubusu okularu, cale | 1,25 |
| Soczewka Barlowa | nie |
| Szukacz | optyczna, 5x24 |
| Statyw | aluminiowy |
| Wysokość statywu (regulowana), mm | 575–1415 |
| Tacka na akcesoria | ✓ |
| Sterowanie teleskopem | ręczna |
| Montaż | elewacyjno-azymutalny |
| Pokrętła mikroruchów | 2 pokrętła mikroruchów |
| Maksymalne obciążenie, kg | 2.5 |
| Dodatkowe cechy | lustro diagonalne 90° w zestawie, przystawka do smartfonu w zestawie |
| Tryb montażowy tubusu | płytka ze złączem płetwowym (standard Vixen) |
| Fecskefarkú illesztés | ✓ |
| Poziom zaawansowania | dla początkujących |
| Poziom trudności składania i montażu | łatwe |
| Obserwowane obiekty | planety Układu Słonecznego, obiekty naziemne |
| Pokrowiec/futerał/torba w zestawie | torba |