Fototeleskop Levenhuk Kelvin Nova PLUS 90/660
Do rejestrowania Księżyca i jasnych planet za pomocą smartfonu. Maksymalne rezultaty bez skomplikowanych ustawień
| ID produktu | 86566 |
| Marka | Kelvin |
| Gwarancja | bezterminowa |
| EAN | 5905555028163 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 90x46x21 cm |
| Masa przesyłki | 8.15 kg |
Marzysz o odkrywaniu tajemnic wszechświata? Skorzystaj z pomocy fototeleskopu Levenhuk Kelvin Nova PLUS 90/660! Obserwuj ciała niebieskie, rób zdjęcia lub nagrywaj filmy i dziel się swoimi odkryciami z bliskimi, korzystając tylko ze smartfonu. Złóż teleskop, zamocuj iPhone lub urządzenie z systemem Android w przystawce i błyskawicznie rozpocznij obserwację bez zaawansowanej wiedzy.
Odkryj piękno powierzchni Księżyca i uzyskaj bardziej szczegółowy obraz, korzystając ze specjalnego filtra. Przyjrzyj się pierścieniom Saturna, głównym księżycom Jowisza i sierpowi Wenus. Znajdź migoczące gromady gwiazd Plejady i Gromada Pszczółki, obłoki gazowe w Mgławicy Oriona oraz wydłużone kształty galaktyk Andromeda, Cygaro i Bodego. Wystarczy dotknąć ekranu smartfonu, aby na zawsze zachować te kosmiczne widoki w swojej galerii.
Fototeleskop przydaje się również w ciągu dnia, ponieważ może pełnić rolę potężnej lunety do eksploracji i fotografowania dzikiej przyrody oraz krajobrazów. W przeciwieństwie do wielu podobnych modeli, które wyświetlają odwrócony i lustrzany obraz, model Levenhuk Kelvin Nova PLUS 90/660 umożliwia obserwację otaczającego świata w naturalnej orientacji.
Aby uniknąć wstrząsów teleskopu i rozmywania obrazu podczas ciągłego dotykania, użyj wygodnej zdalnej migawki Bluetooth. Steruj migawką zdalnie i rób kolorowe zdjęcia bez ruszania się z miejsca. Levenhuk Kelvin Nova PLUS 90/660 wykonuje całą ciężką pracę, a Ty możesz odpoczywać i korzystać z efektów!
Najważniejsze cechy:
- Zdalna migawka Bluetooth do robienia zdjęć z odległości bez użycia rąk
- Przystawka jest zgodna ze wszystkimi modelami iPhone'ów i smartfonami z systemem Android
- Obrazy w prawidłowej orientacji, bez względu na to, czy obserwujesz kosmos, czy ziemskie krajobrazy
- Rób zdjęcia i nagrywaj filmy na smartfonie, i błyskawicznie udostępniaj rzadkie ujęcia przyjaciołom oraz rodzinie
- Nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani umiejętności, dzięki czemu jest łatwy w obsłudze nawet dla początkujących amatorów astronomii
- Dołączony filtr księżycowy zmiękcza jasność i zwiększa kontrast, ujawniając najdrobniejsze szczegóły powierzchni Księżyca
- Idealny zestaw do fotografowania Księżyca, planet, gwiazd podwójnych i naturalnych krajobrazów
Zawartość zestawu:
- Tubus teleskopu
- Przystawka do smartfonu
- Zdalna migawka Bluetooth
- Montaż elewacyjno-azymutalny
- Szukacz laserowy
- Pryzmat diagonalny 90°
- Okular Kellner MA 10 mm
- Okular Kellner MA 20 mm
- Okular asferyczny 4 mm
- Soczewka Barlowa o powiększeniu 2 razy
- Aluminiowy statyw
- Tacka na akcesoria
- Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
| ID produktu | 86566 |
| Marka | Kelvin |
| Gwarancja | bezterminowa |
| EAN | 5905555028163 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 90x46x21 cm |
| Masa przesyłki | 8.15 kg |
| Konstrukcja optyczna | refraktor |
| Materiał układu optycznego | szkło optyczne |
| Powłoka układu optycznego | pełną wielowarstwowa |
| Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm | 90 |
| Ogniskowa, mm | 660 |
| Maksymalne powiększenie, x | 180 |
| Liczba przysłony | f/7.33 |
| Próg rozdzielczości w sekundach kątowych | 1.4 |
| Ograniczenie wielkości gwiazdowej | 11.8 |
| Okulary | Kellner MA 10 mm (66x), Kellner MA 20 mm (33x), asferyczny 4 mm (165x) |
| Średnica tubusu okularu, cale | 1,25 |
| Soczewka Barlowa | 2x |
| Szukacz | szukacz laserowy (Red Dot) |
| Tubus ogniskujący | 1,25" |
| Statyw | aluminiowy |
| Wysokość statywu (regulowana), mm | regulowana, do 1200 |
| Tacka na akcesoria | ✓ |
| Sterowanie teleskopem | ręczna |
| Montaż | elewacyjno-azymutalny |
| Tryb montażowy tubusu | płytka ze złączem płetwowym |
| Fecskefarkú illesztés | ✓ |
| Materiał tubusu | aluminiowy |
| Fotografowanie smartfonem | ✓ |
| Poziom zaawansowania | dla początkujących, doświadczeni użytkownicy |
| Poziom trudności składania i montażu | łatwe |
| Obserwowane obiekty | planety Układu Słonecznego, obiekty naziemne |
i pliki do pobrania