Fototeleskop Levenhuk Kelvin Nova PLUS 114/500
Do fotografowania obiektów głębokiego nieba za pomocą smartfonu. Szerokie pole widzenia do zachwycających zdjęć panoramicznych
| ID produktu | 86564 |
| Marka | Kelvin |
| Gwarancja | bezterminowa |
| EAN | 5905555028149 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 90x38x25 cm |
| Masa przesyłki | 8.1 kg |
Fototeleskop Levenhuk Kelvin Nova PLUS 114/500 to Twoje osobiste obserwatorium i studio astrofotograficzne. Czasy, w których odkrywanie wszechświata wymagało specjalnych umiejętności i zaawansowanej wiedzy, już minęły! Teraz możesz odkrywać gwiazdy za pomocą smartfonu: wystarczy zamocować go w specjalnej przystawce i przygotować się do rejestrowania zachwycających zdjęć i filmów.
Teleskop Kelvin Nova PLUS 114/500 to idealna brama do głębi kosmosu. Jest przeznaczony do obserwacji Drogi Mlecznej, dużych gromad gwiazd i mgławic przy małych powiększeniach. Fototeleskop zapewnia szerokie pole widzenia. Dzięki temu rozległe Plejady czy Galaktyka Andromedy w całości mieszczą się w polu widzenia na tle gwiazd. Urządzenie zbiera wystarczającą ilość światła, która nie tylko pozwala zobaczyć te obiekty, ale także dostrzec ich kształt i strukturę.
Za pomocą Kelvin Nova PLUS możesz zarejestrować nie tylko obiekty głębokiego nieba, ale także warkocze komet i Księżyc. Jednocześnie powierzchnia Księżyca jest widoczna w całej okazałości, ponieważ zestaw zawiera specjalny filtr księżycowy. Redukuje on nadmierną jasność, poprawia kontrast i ułatwia szczegółową obserwację kraterów, gór, mórz i półwyspów.
Nie idź na kompromis w kwestii ostrości zdjęć – użyj pilota Bluetooth. Połącz go ze smartfonem i używaj jako przycisku migawki, by robić zdjęcia bez wstawania i dotykania teleskopu. W ten sposób zapomnisz o rozmytych ujęciach i z dumą podzielisz się pięknymi zdjęciami z innymi miłośnikami astronomii!
Montaż elewacyjno-azymutalny ułatwia obsługę, a stosunkowo niewielkie rozmiary fototeleskopu pozwalają zabrać go na każdą wycieczkę za miasto, na piknik lub na wędrówkę.
Najważniejsze cechy:
- Zdalna migawka Bluetooth do robienia ostrych zdjęć bez dotykania teleskopu
- Przystawka do smartfonu zgodna ze wszystkimi modelami iPhone’ów i smartfonów z systemem Android
- Gotowy do pracy od razu po wyjęciu z opakowania, wszystkie niezbędne akcesoria w zestawie
- Układ optyczny z powłoką aluminiową zapewnia dobrą widoczność nawet niewyraźnych obiektów
- Szukacz laserowy do szybkiego namierzania obiektów na niebie – nie trać czasu na ustawienia i od razu przejdź do podziwiania widoków
- Wygodna półka narzędziowa sprawia, że wszystko, co niezbędne, masz zawsze pod ręką
- Szerokie pole widzenia i duża zdolność zbierania światła sprawiają, że idealnie nadaje się do obserwacji głębokiego kosmosu i Księżyca
- Kompaktowy tubus teleskopu i proste elementy sterujące ułatwiają transport i szybkie opanowanie obsługi
Zawartość zestawu:
- Tubus teleskopu
- Przystawka do smartfonu
- Zdalna migawka Bluetooth
- Montaż elewacyjno-azymutalny
- Szukacz laserowy
- Okular Kellner MA 10 mm
- Okular Kellner MA 20 mm
- Okular asferyczny 4 mm
- Filtr księżycowy
- Soczewka Barlowa o powiększeniu 2 razy
- Aluminiowy statyw
- Tacka na akcesoria
- Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
| ID produktu | 86564 |
| Marka | Kelvin |
| Gwarancja | bezterminowa |
| EAN | 5905555028149 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 90x38x25 cm |
| Masa przesyłki | 8.1 kg |
| Konstrukcja optyczna | reflektor |
| Budowa optyczna | teleskop newtonowski |
| Materiał układu optycznego | BK-7 |
| Powłoka układu optycznego | aluminiowy, powłoka 80% |
| Apertura, mm | 114 |
| Kształt soczewki (zwierciadła) | sferyczna |
| Ogniskowa, mm | 500 |
| Maksymalne powiększenie, x | 228 |
| Liczba przysłony | f/4.38 |
| Próg rozdzielczości w sekundach kątowych | 1.23 |
| Ograniczenie wielkości gwiazdowej | 12.3 |
| Okulary | Kellner MA 10 mm (50x), Kellner MA 20mm (25x), asferyczny 4 mm (125x) |
| Średnica tubusu okularu, cale | 1,25 |
| Soczewka Barlowa | 2x |
| Szukacz | szukacz laserowy (Red Dot) |
| Tubus ogniskujący | 1,25" |
| Filtry w komplecie | księżycowy |
| Statyw | aluminiowy |
| Wysokość statywu (regulowana), mm | regulowana, do 1200 |
| Tacka na akcesoria | ✓ |
| Sterowanie teleskopem | ręczna |
| Montaż | azymutalny |
| Tryb montażowy tubusu | płytka ze złączem płetwowym |
| Fecskefarkú illesztés | ✓ |
| Materiał tubusu | aluminiowy |
| Fotografowanie smartfonem | ✓ |
| Poziom zaawansowania | doświadczeni użytkownicy |
| Poziom trudności składania i montażu | łatwe |
| Obserwowane obiekty | obiekty głębokiego nieba |
i pliki do pobrania