Fototeleskop Levenhuk Kelvin Nova BASE 50/600
Do pierwszych zdjęć kosmosu. Spójrz na Księżyc i zrób zdjęcia smartfonem
| ID produktu | 86568 |
| Marka | Kelvin |
| Gwarancja | bezterminowa |
| EAN | 5905555028187 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 79x31x22 cm |
| Masa przesyłki | 4.35 kg |
Fototeleskop Levenhuk Kelvin Nova BASE 50/600 jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą zrobić pierwszy krok w stronę kosmosu. Urządzenie zmienia złożoną sztukę astronomii i astrofotografii w prostą czynność zrozumiałą nawet dla dzieci. Bez uciążliwej konfiguracji szybko znajdziesz Księżyc na niebie, wyostrzysz obraz i zrobisz zdjęcia oraz nagrasz filmy za pomocą urządzenia z systemem iOS lub Android.
Przez Levenhuk Kelvin Nova BASE 50/600 Księżyc wygląda naprawdę imponująco. Wyraźnie zobaczysz morza księżycowe, które są ogromnymi ciemnymi równinami zastygłej lawy, takie jak Morze Przesileń czy Morze Deszczów. Będziesz w stanie dostrzec duże łańcuchy górskie, takie jak Apeniny, oraz największe kratery, takie jak kratery Kopernik, Platon czy Tycho ze słynnymi jasnymi promieniami wyrzucanej materii. Najlepszy widok szczegółów powierzchni można uzyskać przy użyciu dołączonego filtra księżycowego.
Nawet najbardziej dopracowane ujęcia mogą czasami wyjść niewyraźne z powodu przypadkowych drgań lub ruchów rąk. Aby temu zapobiec, zalecamy używanie zdalnej migawki Bluetooth do smartfonu, która umożliwia zdalne sterowanie fotografowaniem bez dotykania teleskopu.
Kluczową cechą tego modelu jest montaż z uchwytem, którym można sterować teleskopem tak jak zwykłym aparatem na statywie. Nie musisz wiedzieć nic o teleskopach, aby ustawić fototeleskop Nova BASE 50/600 na cel.
Levenhuk Kelvin Nova BASE 50/600 to teleskop "księżycowy", który ułatwia pierwsze kroki w świecie amatorskiej astronomii. Do niezaprzeczalnych zalet należą łatwość obsługi, kompletny zestaw i wygodne fotografowanie smartfonem.
Najważniejsze cechy:
- Obserwuj i fotografuj szczegóły Księżyca swoim pierwszym fototeleskopem, korzystając z dołączonego specjalnego filtra
- Rób ostre, wyraziste zdjęcia bez dotykania teleskopu za pomocą zdalnej migawki Bluetooth
- Udostępniaj zdjęcia w mediach społecznościowych bezpośrednio z galerii telefonu
- Przystawka jest zgodna z każdym smartfonem z systemem Android oraz iPhone’em
- Montaż z wygodnym uchwytem zapewnia intuicyjne sterowanie, które zrozumie nawet dziecko
- Wszystkie niezbędne akcesoria są w zestawie, co pozwala na błyskawiczne rozpoczęcie fotografowania za pomocą smartfonu
Zawartość zestawu:
- Tubus teleskopu
- Przystawka do smartfonu
- Zdalna migawka Bluetooth
- Montaż elewacyjno-azymutalny
- Optyczny szukacz 5x24
- Lustro diagonalne 90°
- Okular Kellner MA 10 mm
- Okular Kellner MA 20 mm
- Soczewka Barlowa o powiększeniu 3 razy
- Aluminiowy statyw
- Tacka na akcesoria
- Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
| ID produktu | 86568 |
| Marka | Kelvin |
| Gwarancja | bezterminowa |
| EAN | 5905555028187 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 79x31x22 cm |
| Masa przesyłki | 4.35 kg |
| Konstrukcja optyczna | refraktor |
| Materiał układu optycznego | szkło optyczne |
| Powłoka układu optycznego | pełną powłoką |
| Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm | 50 |
| Ogniskowa, mm | 600 |
| Maksymalne powiększenie, x | 100 |
| Liczba przysłony | f/12 |
| Próg rozdzielczości w sekundach kątowych | 2.8 |
| Ograniczenie wielkości gwiazdowej | 10 |
| Okulary | Kellner MA 10 mm (60x), Kellner MA 20 mm (30x) |
| Średnica tubusu okularu, cale | 1,25 |
| Soczewka Barlowa | 3x |
| Szukacz | optyczna, 5x24 |
| Statyw | aluminiowy |
| Wysokość statywu (regulowana), mm | regulowana, do 1140 |
| Tacka na akcesoria | ✓ |
| Sterowanie teleskopem | ręczna |
| Montaż | elewacyjno-azymutalny |
| Tryb montażowy tubusu | płytka ze złączem płetwowym |
| Fecskefarkú illesztés | ✓ |
| Materiał tubusu | aluminiowy |
| Fotografowanie smartfonem | ✓ |
| Poziom zaawansowania | dla dzieci, dla początkujących |
| Poziom trudności składania i montażu | łatwe |
| Obserwowane obiekty | planety Układu Słonecznego |
i pliki do pobrania