Fototeleskop Levenhuk Kelvin MAK90 AZ GOTO Wi-Fi
Wszechświat w Twoim smartfonie. Kompaktowy teleskop GoTo do podróży, astrofotografii i obserwacji, które zapamiętasz na całe życie
| ID produktu | 86468 |
| Marka | Kelvin |
| Gwarancja | bezterminowa |
| EAN | 5905555027722 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 20x105x40 cm |
| Masa przesyłki | 8 kg |
Fototeleskop Levenhuk Kelvin MAK90 jest przeznaczony dla każdego, kto chce wygodnie obserwować i fotografować nocne niebo. Wystarczy złożyć teleskop, podłączyć smartfon i ustawić aparat w linii z okularem. Możesz od razu zacząć robić zdjęcia i nagrywać filmy, a następnie udostępniać swoje inspirujące odkrycia światu. Teleskop wykonuje całą pracę związaną z wyszukiwaniem oraz śledzeniem gwiazd i planet za Ciebie.
Połącz teleskop ze smartfonem za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Aplikacja mobilna staje się pilotem zdalnego sterowania i zapewnia dostęp do ponad 11 000 obiektów niebieskich, od Księżyca i Saturna po jasne gromady kuliste i mgławice. Wystarczy dotknąć celu na ekranie, a teleskop automatycznie go znajdzie i namierzy, natomiast Tobie pozostaje jedynie ustawianie ostrości i zrobienie zdjęć.
Teleskop Levenhuk Kelvin MAK pozwala odkrywać tajemnice kosmosu i piękno otaczającego nas świata. Użyj go, aby obserwować dziką przyrodę, badać teksturę ptasich piór, odkrywać nierówny teren górski, badać linie brzegowe lub podziwiać szczegóły architektoniczne. Obraz widziany przez teleskop ma prawidłową orientację, podobnie jak podczas patrzenia przez potężną lunetę. Aby uniknąć przypadkowych drgań aparatu, użyj dołączonej zdalnej migawki Bluetooth, aby uzyskać wyraźne zdjęcia bez rozmycia.
Dzięki krótkiemu tubusowi teleskop można łatwo zabrać na wycieczki lub w podróże, co pozwala odkrywać kosmos i robić wspaniałe zdjęcia w dowolnym miejscu i czasie!
Najważniejsze cechy:
- Zaprojektowany do obserwacji kosmosu i astrofotografii przy użyciu smartfonu
- Zdalna migawka Bluetooth umożliwia robienie ostrych zdjęć bez dotykania teleskopu
- Każda gwiazda na wyciągnięcie ręki: wybierz obiekt w aplikacji mobilnej, a teleskop automatycznie się na niego skieruje
- Precyzyjny wyciąg pozwala na płynne i dokładne ustawianie ostrości, zapewniając żywe i szczegółowe obrazy
- Obraz prosty zarówno w szukaczu, jak i w okularze, zwiększający wygodę podczas obserwacji i fotografowania
- Niewielkich rozmiarów konstrukcja ułatwia transportowanie w bagażu podręcznym lub plecaku
- Przystawka pasuje do każdego telefonu z systemem iOS lub Android
Zawartość zestawu:
- Tubus teleskopu
- Przystawka do smartfonu
- Zdalna migawka Bluetooth
- Montaż elewacyjno-azymutalny GoTo z Wi-Fi
- Szukacz optyczny 6x21 z obrazem prawidłowym
- Pryzmat odwracający 90°
- Okular 20 mm, 70°
- Stalowy statyw
- Tacka na akcesoria
- Szyna dovetail
- Torba do przenoszenia tubusu
- Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
| ID produktu | 86468 |
| Marka | Kelvin |
| Gwarancja | bezterminowa |
| EAN | 5905555027722 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 20x105x40 cm |
| Masa przesyłki | 8 kg |
| Konstrukcja optyczna | katadioptryczny |
| Budowa optyczna | teleskop Maksutowa-Cassegraina |
| Materiał układu optycznego | szkło optyczne |
| Powłoka układu optycznego | aluminiowy, powłoka przeciwodblaskowa z filtrem szerokopasmowym |
| Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm | 90 |
| Kształt soczewki (zwierciadła) | sferyczna |
| Ogniskowa, mm | 1170 |
| Maksymalne powiększenie, x | 180 |
| Liczba przysłony | f/13 |
| Próg rozdzielczości w sekundach kątowych | 1.3 |
| Ograniczenie wielkości gwiazdowej | 11 |
| Średnica tubusu okularu, cale | 1,25 |
| Makro, m | 8 |
| Soczewka Barlowa | nie |
| Szukacz | optyczny, 6x21 z obrazem prawidłowym |
| Tubus ogniskujący | precyzyjny, ze wskaźnikiem dystansu ostrzenia |
| Statyw | stal |
| Masa statywu, kg | 2.7 |
| Tacka na akcesoria | ✓ |
| Sterowanie teleskopem | autoguider, ręczna |
| Montaż | elewacyjno-azymutalny, skomputeryzowany |
| Zakres ruchu | przekładnia ślimakowa 360°, serwomotor DC z rozdzielczością 0,676 sekundy łukowej |
| Mocowanie montażu | gniazdo z gwintem 3/8" |
| Masa montażu, kg | 1.2 |
| Maksymalne obciążenie, kg | 4.5 |
| Port | USB typu C (do aktualizacji oprogramowania sprzętowego), gniazdo SNAP, wejście zasilania 12 V |
| Automatyczne śledzenie obiektów | ✓ |
| Wi-Fi | ✓ |
| Pilot ręcznego sterowania | bezpłatna aplikacja Acuter Sky (iOS i Android) |
| Możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń | urządzenia przenośne z systemami iOS i Android |
| Zasilanie | 12–14 V DC, 0,75 A |
| Tryb montażowy tubusu | płytka ze złączem płetwowym (standard Vixen) |
| Fecskefarkú illesztés | ✓ |
| Materiał tubusu | aluminiowy |
| Fotografowanie smartfonem | ✓ |
| Poziom zaawansowania | dla początkujących, doświadczeni użytkownicy |
| Obserwowane obiekty | planety Układu Słonecznego i obiekty głębokiego nieba, obiekty naziemne |
i pliki do pobrania