Lornetka Levenhuk New Karma PLUS 8x42
Wodoodporna i wypełniona azotem. Pryzmaty dachowe. Powiększenie: 8 razy. Średnica soczewki: 42 mm
| ID produktu | 84678 |
| Marka | Levenhuk, Inc., USA |
| Gwarancja | bezterminowa |
| EAN | 5905555024035 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 18x15x7 cm |
| Masa przesyłki | 0.85 kg |
Niezależnie od tego, czy polujesz, łowisz ryby, zapewniasz bezpieczeństwo, wędrujesz czy po prostu eksplorujesz otwarte przestrzenie, lornetka terenowa Levenhuk New Karma PLUS 8x42 pozwala szczegółowo badać krajobraz i obserwować dzikie zwierzęta, ptaki, ludzi czy charakterystyczne punkty orientacyjne. Łatwa do przenoszenia dzięki kompaktowej konstrukcji optycznej z pryzmatami dachowymi. Jest wystarczająco mała, aby zmieścić się w plecaku lub nerce i bez problemu można jej używać w ruchu.
Lornetka Levenhuk New Karma PLUS 8x42 jest uniwersalna i ma 8-krotne powiększenie i 42 mm soczewki obiektywowe. Pole widzenia 6,8° (119 m/1000 m) sprawia, że jest idealna do szerokiego zakresu zastosowań, od pracy na średnich i długich dystansach po ogólne obserwacje otoczenia. Dzięki trójelementowym soczewkom obiektywowym w dwóch grupach i układem optycznym pokrytym powłoką wielowarstwową, lornetka ta zapewnia wyjątkową jasność i klarowność obrazu, nawet w warunkach słabego oświetlenia na przykład zmierzchu czy świcie.
Odporność na warunki atmosferyczne jest kluczowym atutem modelu Levenhuk New Karma PLUS 8x42. Uszczelniona obudowa o stopniu ochrony IP67 zapewnia pełną ochronę przed pyłem i wodą. Lornetka ta jest odporna na działanie śniegu, deszczu i piachu, a nawet może przetrwać przypadkowe zanurzenie w wodzie na głębokość do 1 metra bez uszkodzeń. Wypełnione azotem wnętrze zapobiega zaparowaniu soczewek, gwarantując wyraźny obraz w każdych warunkach pogodowych. Gumowana zewnętrzna powłoka antypoślizgowa daje pewny chwyt, nawet mokrymi rękami. Dla zwiększenia bezpieczeństwa dołączony jest pasek.
Najważniejsze właściwości:
- Wytrzymały korpus z tworzywa sztucznego ABS z ochronną gumową powłoką
- Szeroki zakres temperatury pracy: od −10°C do +50°C
- Regulacja dioptrii −4/+4D
- Regulowany rozstaw źrenic: 53–74 mm
- Układ optyczny pokryty powłoką wielowarstwową
Zawartość zestawu:
- Lornetka
- Ochronne osłony okularu i obiektywu
- Pasek
- Pokrowiec
- Ściereczka do czyszczenia
- Instrukcja użytkownika oraz karta gwarancyjna
| ID produktu | 84678 |
| Marka | Levenhuk, Inc., USA |
| Gwarancja | bezterminowa |
| EAN | 5905555024035 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 18x15x7 cm |
| Masa przesyłki | 0.85 kg |
| Typ pryzmatu | dachowy |
| Powiększenie, x | 8 |
| Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm | 42 |
| Konstrukcja optyczna | 6 elementów w 4 grupach |
| Okulary | 3 elementy w 2 grupach |
| Soczewki obiektywowe | 3 elementy w 2 grupach |
| Materiał układu optycznego | BaK-4 |
| Powłoka układu optycznego | pełną wielowarstwowa |
| Powłoka pryzmatów | pełna powłoka wielowarstwowa |
| Odległość od okularu do źrenicy, mm | 5.25 |
| Oddalenie źrenicy wyjściowej, mm | 18 |
| Współczynnik zmierzch | 18.3 |
| Jasność względna | 26 |
| Próg rozdzielczości w sekundach kątowych | 6.5 |
| Pole widzenia, ° | 6.8 |
| Pole widzenia przy 1000 m | 119 |
| Makro, m | 4 |
| Regulacja dioptrii okularu, dioptrii | ±4 |
| Rozstaw źrenic, mm | 53 — 74 |
| Regulacja ostrości | centralna |
| Muszle oczne | guma, typu Twist-up |
| Korpus | tworzywo ABS o wysokiej wytrzymałości, z gumową powłoką |
| Wypełnienie korpusu | azot |
| Wodoszczelnosc | ✓ |
| Odporność na wilgoć | ✓ |
| Stopień ochrony przed wilgocią | IP67, całkowita ochrona przed pyłem i chwilowym zanurzeniem w wodzie |
| Hermetyczna konstrukcja | ✓ |
| Zakres temperatur, °C | -10...+50 |
| Możliwość zamontowania na statywie | gwint standardowy 1/4", wymaga adaptera (sprzedawany osobno) |
| Wielkość | klasyczny |
| Zastosowanie | obserwacja terenu/militarne, polowanie i wędkarstwo |
| Montowanie na statywie | ✓ |
| Pokrowiec/futerał/torba w zestawie | pokrowiec |
| Dla osób noszących okulary | ✓ |
i pliki do pobrania