Lornetka Bresser Pirsch ED 10x50
Powiększenie: 10x. Średnica soczewki obiektywowej: 50mm
| ID produktu | 82030 |
| Marka | Bresser GmbH, Niemcy |
| Gwarancja | 2 lata |
| EAN | 4007922074511 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 17x13x5 cm |
| Masa przesyłki | 1.09 kg |
Lornetki z serii Pirsch ED firmy Bresser są jeszcze jaśniejsze i wierniej oddają kolory.
Podobnie jak wysokiej jakości uniwersalna lornetka z serii Pirsch firmy Bresser, również lornetka Pirsch ED nadaje się do wielu zastosowań, niezależnie od tego, czy podróżujemy, wędrujemy czy polujemy. Osoby noszące okulary cieszą się również optymalnym komfortem obserwacji, dzięki wykręcanym muszlom ocznym, które można regulować w 3 stopniach. Ponadto gumowa powłoka na całym korpusie lornetki zapewnia dobry chwyt. Wszystkie modele Pirsch ED wyposażone są w szeroki, bardzo wygodny pasek do noszenia oraz wysokiej jakości torbę.
Szkło ED Lornetki te są wyposażone w wysokiej jakości szkło ED, które sprawia, że kolory są jaśniejsze, a obraz bardziej realistyczny. Ten specjalny materiał ze szkła ED zapobiega powstawaniu kolorowych obwódek.
Powłoki fazowe na pryzmatach Najnowsza generacja powłok fazowych zapewnia wyższy kontrast i wyższą rozdzielczość obrazu niż w przypadku standardowych lornetek bez powłok. Można lepiej postrzegasz np. pióra lub struktury sierści u zwierząt. Jest to szczególna zaleta w warunkach słabego oświetlenia.
Powłoka dielektryczna na pryzmatach Powłoka dielektryczna jest na wagę złota, zwłaszcza o zmierzchu lub przy złej pogodzie. Pozwala na przepuszczenie większej ilości światła przez pryzmat. Rezultatem jest jaśniejszy i wyraźniejszy obraz, dający cenne minuty na obserwację obiektu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.
Gaz ochronny argon Argon nie jest absorbowany przez wodę i nie wchodzi z nią w reakcje. Ponadto ten wysokowydajny gaz zachowuje swoje właściwości ochronne w szerszym zakresie temperatur niż azot. Lornetki wypełnione argonem sprawdzają się w bardziej ekstremalnych warunkach i mają dłuższą żywotność. Gaz zapobiega zaparowaniu soczewek od wewnątrz.
Wodoodporność Wszystkie modele Pirsch ED są wodoodporne. Oznacza to, że lornetka jest doskonała na każdą pogodę. Nawet zanurzenie w strumyku nic jej nie zaszkodzi.
Najważniejsze właściwości:
- Kompaktowa, wszechstronna lornetka
- Wysokiej jakości szkło ED zapewniające lepsze odwzorowanie kolorów
- Wysokiej jakości powłoka fazowa zapewniająca jasne obrazy o wysokim kontraście
- Wodoodporna i wypełniona argonem, aby zapobiec zaparowaniu
- Gumowa powłoka
- Idealna również dla osób noszących okulary, kompensacja dioptrii +/- 4
Zawartość zestawu:
- Lornetka
- Nylonowa torba z paskiem na ramię
- Szeroki, wyściełany pasek do noszenia
- Osłona na obiektyw
- Osłona na okular
- Duża ściereczka do czyszczenia obiektywu
- Instrukcja obsługi
| ID produktu | 82030 |
| Marka | Bresser GmbH, Niemcy |
| Gwarancja | 2 lata |
| EAN | 4007922074511 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 17x13x5 cm |
| Masa przesyłki | 1.09 kg |
| Typ pryzmatu | dachowy |
| Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm | 50 |
| Materiał układu optycznego | BaK-4, ED |
| Powłoka układu optycznego | dielektryczna, fazowe, fioletowa, pełną wielowarstwowa |
| Powłoka pryzmatów | dielektryczna |
| Współczynnik zmierzch | 22.36 |
| Pole widzenia, ° | 5.9 |
| Pole widzenia przy 1000 m | 104 |
| Regulacja dioptrii okularu, dioptrii | ±4 |
| Regulacja dioptrii okularu | ✓ |
| Rozstaw źrenic, mm | 57 — 76 |
| Regulacja ostrości | centralna |
| Muszle oczne | typu Twist-up |
| Korpus | metalowy, poliwęglan |
| Kolor korpusu | szary |
| Wypełnienie korpusu | argon |
| Wodoszczelnosc | ✓ |
| Stopień ochrony przed wilgocią | wodoszczelność IPx7 (ochrona przed zanurzeniem na głębokość mniejszą niż 1 m) |
| Zakres temperatur, °C | -20...+50 |
| Wielkość | klasyczny |
| Zastosowanie | polowanie i wędkarstwo, podróże, Obserwacja ptaków |
| Sakwa | ✓ |
| Futerał/sakwa w komplecie | futerał nylonowy |
| Dodatkowe cechy | gumowa powłoka korpusu, muszle oczne umożliwiają prowadzenie obserwacji w okularach |
| Montowanie na statywie | ✓ |
| Pokrowiec/futerał/torba w zestawie | pokrowiec |
i pliki do pobrania