Lornetka Bresser Nautic 7x50 Gen. II
Wodoszczelna. Pryzmat Porro. Powiększenie: 7x. Średnica soczewki obiektywowej: 50 mm
| ID produktu | 80138 |
| Marka | Bresser GmbH, Niemcy |
| Gwarancja | 2 lata |
| EAN | 4007922074856 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 10x24x23 cm |
| Masa przesyłki | 1.67 kg |
Żeglowanie na pełnym morzu, kolejne regaty czy relaksująca wyprawa wędkarska: lornetka morska Bresser Nautic 7x50 Gen. II sprawi, że będziesz mieć wszystko w zasięgu wzroku. Lornetki porro zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o żegludze i sportach wodnych. Tak więc 7-krotne powiększenie jest idealne do obserwowania obiektów z pokładu łodzi Lornetki morskie posiadają również precyzyjną regulację pojedynczego okularu, aby uzyskać jak najbardziej wyraźny obraz. Ponadto lornetka ma dużą średnicę obiektywu wynoszącą 50 mm, co umożliwia zbieranie dużej ilości światła i uzyskanie jasnych obrazów o zmierzchu i w złych warunkach pogodowych. Dzięki gumowanej powłoce solidnej obudowy, lornetka żeglarska pewnie leży w dłoni nawet na wzburzonym morzu. Dodatkowo chroni ona również układ optyczny przed uszkodzeniami mechanicznymi. A jeśli wpadnie do wody, żółte akcenty na lornetce i pasku pozwolą szybko ją odnaleźć. Po dniu pełnym wrażeń na wodzie lornetkę morską można bezpiecznie przechowywać w torbie aż do czasu kolejnej żeglarskiej przygody.
Dobra orientacja dzięki dużemu kompasowi i polu widzenia
Lornetki morskie z kompasem ułatwia orientację w otoczeniu. Duży kompas posiada podświetlenie, dzięki czemu można niezawodnie określić punkty kardynalne, nawet w złych warunkach oświetleniowych. Z kolei siatka celownicza umożliwia dokładne obliczanie rozmiarów i odległości. Ponadto lornetka morska posiada duże pole widzenia wynoszące 136 m przy odległości 1000 m, co pozwala na zachowanie przeglądu sytuacji na jeziorze lub morzu.
Odporna na warunki atmosferyczne
Podczas rejsów łodzią i uprawiania sportów wodnych nic nie jest ważniejsze niż lornetka odporna na wodę i mgłę. Dlatego też lornetki morskie Nautic 7x50 Gen. II zostały zaprojektowane tak, aby zapobiec przedostawaniu się cieczy do wnętrza obudowy. Dodatkowo wypełnienie azotem sprawia, że soczewki nie zaparowują od wewnątrz - i zachowują dobrą widoczność nawet przy silnych wahaniach temperatury.
Wysokiej jakości układ optyczny
Lornetka morska jest wyposażona w najwyższej jakości układ optyczny, który sprawdzi się podczas rejsów i wycieczek statkiem. Soczewki i pryzmaty są wykonane z wysokiej jakości szkła BaK-4. Ponadto pełna wielowarstwowa powłoka powierzchni szklanych zwiększa przepuszczalność światła i zapobiega powstawaniu zakłócających odbić.
Komfort obserwacji dla osób noszących okulary
Lornetki morskie Bresser są odpowiednie także dla osób noszących okulary. Dzieje się tak, ponieważ okulary LE mają duży odstęp źrenicy, dzięki czemu osoby noszące okulary mogą obserwować całe pole widzenia. Dodatkowo, okulary są wyposażone w gumowe muszle oczne, które można bardzo łatwo złożyć. Pozwala to na szybkie ustawienie prawidłowej odległości między oczami a soczewkami okularu.
Obserwuj otoczenie z niezwykłymi szczegółami podczas żeglarskich wypraw, regat, rejsów wycieczkowych i nie tylko - dzięki lornetce morskiej Bresser Nautic 7x50 Gen. II.
Najważniejsze cechy:
- Wysokiej jakości lornetka morska dla żeglarzy i miłośników sportów wodnych
- Powiększenie: 7-krotne, średnica obiektywu: 50 mm
- Wodoodporna i odporna na mgłę
- Wypełniona azotem, aby zapobiec zaparowaniu soczewek od wewnątrz
- Wytrzymał obudowa pokryta gumową powłoką
- Duży, podświetlany kompas
- Pojedyncza regulacja okularu
- Dioptria: +/- 2
- Lornetka i pasek unoszą się na wodzie – łatwe do zauważenia i wyjęcia
- Żółty akcent kolorystyczny na lornetce i pasku dla lepszej wykrywalności we wodzie
- Duże pole widzenia 136 m na 1000 m
Zawartość zestawu:
- Lornetka morska
- Pasek do noszenia
- Torba
- Instrukcja obsługi
| ID produktu | 80138 |
| Marka | Bresser GmbH, Niemcy |
| Gwarancja | 2 lata |
| EAN | 4007922074856 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 10x24x23 cm |
| Masa przesyłki | 1.67 kg |
| Typ pryzmatu | pryzmaty w układzie porro |
| Powiększenie, x | 7 |
| Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm | 50 |
| Materiał układu optycznego | BaK-4 |
| Powłoka układu optycznego | pełną wielowarstwowa, zielony |
| Współczynnik zmierzch | 18.71 |
| Jasność względna | 51.02 |
| Pole widzenia, ° | 7.8 |
| Pole widzenia przy 1000 m | 136 |
| Regulacja dioptrii okularu | ✓ |
| Regulacja ostrości | indywidualnie dla każdego okularu |
| Muszle oczne | guma, składane |
| Korpus | tworzywo sztuczne |
| Wypełnienie korpusu | gaz obojętny |
| Wodoszczelnosc | ✓ |
| Odporność na wilgoć | ✓ |
| Stopień ochrony przed wilgocią | wodoszczelność IPx7 (ochrona przed zanurzeniem na głębokość mniejszą niż 1 m) |
| Możliwość zamontowania na statywie | gwint standardowy 1/4", wymaga adaptera (sprzedawany osobno) |
| Celownik z dalmierzem | ✓ |
| Wielkość | klasyczny |
| Zastosowanie | obserwacja terenu/militarne, polowanie i wędkarstwo, morski, Obserwacja ptaków |
| Sakwa | ✓ |
| Dodatkowe cechy | gumowana obudowa |
| Montowanie na statywie | ✓ |
| Pokrowiec/futerał/torba w zestawie | pokrowiec |
i pliki do pobrania