Lornetka Bresser Condor UR 8x56
Powiększenie: 8х. Średnica soczewki obiektywowej: 56 mm
| ID produktu | 74338 |
| Marka | Bresser GmbH, Niemcy |
| Gwarancja | 2 lata |
| EAN | 4007922055763 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 23x22x8 cm |
| Masa przesyłki | 1.555 kg |
Lornetka serii Condor 8x56 łączy w sobie elegancję z funkcjami użytkowymi. Dzięki doskonałej interakcji powłoki UR i dużej średnicy obiektywu, lornetka zapewnia jasny i wyraźny obraz nawet o zmierzchu. Ta lornetka jest wodoszczelna, wypełniona azotem, poręczna i dopracowana w każdym szczególe. Zawsze bądź gotowy do akcji i nigdy więcej nie denerwuj się z powodu soczewek zaparowanych od wewnątrz. Dzięki wypełnieniu azotem w lornetkach serii Condor ten problem jest wyeliminowany na zawsze. Obrotowe muszle oczne z funkcją blokady umożliwiają regulację odległości od oka dzięki temu możliwe są obserwacje zarówno w okularach jak i bez; korekcja dioptryczna dostępna w standardzie. Wszystkie modele wyposażone są w pryzmaty BaK4 pokryte specjalną powłoką UR, która poprawia sprawność transmisji światła. Wszystkie soczewki są w pełni powlekane wielowarstwowo. Okulary i mechanizm regulacji ostrości wykonane zostały z wytrzymałego metalu.
Najważniejsze cechy:
- Optymalna lornetka zmierzchowa
- Pryzmaty i soczewki wykonane ze szkła wysokiej jakości BaK4
- Centralne ogniskowanie
- Powłoki UR zapewniają jaśniejszy obraz
- Możliwość korekcji dioptrycznej do +-4
- Gniazdo na gwint statywowy
- Solidny korpus lornetki z powłoką gumową
Zawartość zestawu:
- Lornetka
- Szeroki pasek
- Pokrowiec nylonowy
- Nakrywki ochronne obiektywów
- Nakrywki ochronne okularów
| ID produktu | 74338 |
| Marka | Bresser GmbH, Niemcy |
| Gwarancja | 2 lata |
| EAN | 4007922055763 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 23x22x8 cm |
| Masa przesyłki | 1.555 kg |
| Typ pryzmatu | dachowy |
| Powiększenie, x | 8 |
| Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm | 56 |
| Materiał układu optycznego | BaK-4 |
| Powłoka układu optycznego | Powłoka URC (Ultimate Reflection Coating), pełną wielowarstwowa, zielony |
| Odległość od okularu do źrenicy, mm | 7 |
| Oddalenie źrenicy wyjściowej, mm | 17.56 |
| Współczynnik zmierzch | 21.2 |
| Jasność względna | 49 |
| Pole widzenia, ° | 6.11 |
| Pole widzenia przy 1000 m | 107 |
| Makro, m | 2 |
| Regulacja dioptrii okularu | ✓ |
| Rozstaw źrenic, mm | 60 — 76 |
| Regulacja ostrości | centralna |
| Muszle oczne | typu Twist-up |
| Korpus | metalowy, tworzywo sztuczne |
| Wypełnienie korpusu | azot |
| Stopień ochrony przed wilgocią | wodoszczelność IPx7 (ochrona przed zanurzeniem na głębokość mniejszą niż 1 m) |
| Możliwość zamontowania na statywie | standardowy gwint 1/4"; montaż za pomocą adaptera (brak adaptera w zestawie) |
| Wielkość | klasyczny |
| Zastosowanie | obserwacja terenu/militarne, polowanie i wędkarstwo, astronomiczne |
| Dodatkowe cechy | gumowana obudowa |
| Pokrowiec/futerał/torba w zestawie | pokrowiec |
| Dla osób noszących okulary | ✓ |